• 2009 Birželis 12

Būsiu įkyrus ir nepakenčiamas.

Štai prezidentas Valdas Adamkus pasveikino kitos šalies prezidentą Dmitrijų Medvedevą Nacionalinės dienos proga. Gražu? Gražu. Bet štai Prezidentūros išplatinto pranešimo spaudai tekstas:

Lietuvą ir Rusiją sieja šimtmečius besitęsiantys ryšiai, kuriami konstruktyvaus dialogo bei abipusių interesų pagrindu, šiandieną įgyjantys naują pagreitį, ypač ekonomikos ir kultūros srityse”, – pabrėžė Prezidentas, išreikšdamas viltį, kad abi valstybės ir ateityje sėkmingai plėtos tiesioginius ryšius verslo, kultūros, švietimo, meno srityse ir efektyviai spręs aktualias regiono problemas.

Paaiškinkite man, kokie tokie konstruktyvaus dialogo ir abipusių interesų pagrindu kuriami ryšiai šimtmečius sieja Lietuvą su Rusija?

Kokio abipusio dialogo ieškojo valdovas Algirdas prie Maskvos ir gubernatorius Muravjovas-Korikas “Šiaurės vakarų krašte”? Ko Lietuvoje 1040-44 m. ieškojo vienas Kijevo kunigaikštis ir apie ką mąstė Gediminas, pasivadindamas, be kita ko, ir ”…daugelio rusų karaliumi”? Ar ne istorija (skirtingas jos traktavimas) yra svarbiausia dabartinės nesantaikos tarp abiejų šalių priežastimi? Kiek, pavyzdžiui, Kaune liko gyventojų po rusų kariuomenės invazijos 1655 m.? O lietuviai prie Velikije Lukų daug kartų ką, buvo nuklydę tik degtinės pagerti? Įdomu, priminkite man, kas buvo uždraudęs lietuvišką spaudą XIX amžiuje? Ir kokia kalba 1989 m. pradėti spausdinti troleibusų bilietai Vilniuje? Kas sunaikino LDK? O Lietuvos Respubliką 1940 metais?

Na, o Prezidentūros išplatinto pranešimo pabaiga skamba išvis tarsi supainiota, per neapsižiūrėjimą įkelta (“copy-paste”) iš kurio nors kito pranešimo:

Nuoširdžiai tikėdamas, kad Lietuva ir Rusija ir toliau išlaikys gerus kaimyninius santykius ir mūsų tautas suartins tarpusavio pasitikėjimo dvasia bei draugystės tiltai, reiškiu Jums, Jūsų Ekscelencija Prezidente, nuoširdžią pagarbą”, – sakoma Prezidento V. Adamkaus sveikinimo laiške.

Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.

15 Komentarų

 1. 1
  general 
  2009 Birželis 12

  tik Daugela gali taip kabinetis prie istorijos… Nusiramink, zmogeli.

 2. 2
  Money 
  2009 Birželis 12

  Del “copy – paste” visai panasu i tiesa:) Ne visi zino istorija, o jei zino, ne visi sunkina sau gyvenima ieskodami kitu formuluociu. Tai tik diplomatinis etiketas.

 3. 3
  Adleris 
  2009 Birželis 12

  šalia prezidento daug komunistų ir pataikaujančių Rusijai. Paties Adamkaus, kaip kovojusio su raudon ąja armija, tuo neįtarsi. reiškia, patarėjai susuko diplomatinėį etiketą be jo. Bet manau leiskime senukui ramiai užbaigti paskutinį valdymomėnesį ir lai važiuoja jis į savo Mexico.

 4. 4
  taigi, 
  2009 Birželis 13

  Nusišnekėjo Adamsas

 5. Money, diplomatinis etiketas neturi atitrukti nuo realybes, cia pritariu Arunui daugelai, kad nusineketi valstybes vadovui yra kvaila ir nesolidu.

 6. 6
  Money 
  2009 Birželis 14

  Nemanau, kad tai nusisnekejimas – toks etiketas. Visi viska zino ir supranta, nesolidu ne vaizduoti, kad viska zinai ir atsimeni, o priminti praeities blogybes sventes proga.

 7. 7
  abrozdelis 
  2009 Birželis 15

  Daugelai:

  Istorija galima skaityti ivariai. Ieskoma kitose salyse -zemiu, turtu, valdzios ir t.t. O musu kalba snekant -rinkos :) Argi tai blogas pagrindas bendradarbiavimui? :) Del metodu galima gincytis, bet jie tobulinami ir is simtmeciu i simtmecius :) .
  Arunai, mane stebina atsirades tamstos polinkis ir poreikis ieskoti vienoje vietoje smegenu.
  Turetumete ismanyti pareigunu pranesimu rasymo subtilybes… bent jau tai, – jei diplomatijos virazai neikandami. o jei taip niezti kabinetis -bukit konstruktyvus -pasiulykite savo varianta. Alternatyva skant…. :)

 8. 8
  gandras 
  2009 Birželis 15

  siaip, nezinojau, kad sveikinant siuolaikine sali reikia isdestyti simtametes istorijos nuoskaudas (pageidautina abipuses, kad butu objektyvu :) ), o po to pasiusti…Kazkaip autroiaus svaiciojimai kvepia absoliuciu nebrandumu.

 9. Nereikia, net ir diplomatiniuose sveikinimuose, rasyti simtameciu nuoskaudu, bet nereikia ir rasyti nesamoniu. As autoriui pritariu. “Konstruktyvus” “simtmeciu” “dialogas” – kliedesiai.

 10. 10
  abrozdelis 
  2009 Birželis 15

  to him:

  gal ir uzsaldinta. Bet, kas paneigs, kad kontstruktyvus dialogas reikalingas, net jei paieskos bevaises :) Ryskiai Daugela padaugino, nervai sueme :)

 11. 11
  Vasara 
  2009 Birželis 15

  O man rodos, padaugino Adamkaus patarėjai:) Įsivaizduoju, kiek gardaus juoko buvo Maskvoj, kai šitą tekstą skaitė!:)))

 12. 12
  to gandras 
  2009 Birželis 16

  Rusija – šiuolaikinė šalis??? Nejuokinkit

 13. 13
  simca 
  2009 Birželis 16

  Nuo Adamkaus veiksmu dar ne taip nervai gali neislaikyti, greiciau jis isvaziuotu i ta savo Meksika.

 14. 14
  Daugelai 
  2009 Birželis 16

  Jus tikrai nepakenciamas, tikrai. Jkei vadovautumete URM, sukeltumete kara ir ne viena.

 15. 15
  edita 
  2009 Birželis 17

  O ką, karas nepakenktų:) Gal lietuviai nustotų rietis tarpusavy…

Parašykite komentarą