• 2009 Gegužė 20

Nors vienu metu atrodė, kad finansų ministras Algirdas Šemeta nebeturi jokių galimybių išsilaikyti poste, premjeras Andrius Kubilius jį apgynė.

A.Kubilius dar interpeliacijos svarstymo metu apie A.Šemetą kalbėjo kaip apie vieną geriausių finansų ministrų neilgoje Lietuvos istorijoje. Klausantis ministro atsakymų iš Seimo tribūnos, sunku buvo tam nepritarti. Ministras atrodė gerai pasiruošęs, mokantis adekvačiai reaguoti, pakankamai gerai įvaldęs demagogijos meną ir politinę retoriką, drąsus ir tikintis savo jėgomis.

A.Šemeta iš tikrųjų pasirodė neblogai – jam nesunku buvo „atsimušinėti”, nes socialdemokratų (Vytenio Andriukaičio) parengtas „apkaltos tekstas” buvo silpnas ir primityvus, tarsi parengtas pagal spaudos publikacijas.

Visi supranta, kad dabar yra labai nedėkingas laikas vadovauti šalies finansams. Žmogus, su kurio vardu siejama vis gilėjanti krizė, pasmerktas būti vienu nepopuliariausių asmenų. Tačiau A.Šemetos laikysena ir tiesmukiški atsakymai turėtų prisidėti prie jo populiarumo jei ne augimo, tai bent ne smukimo žemyn.

A.Kubilius negali be A.Šemetos. Jie vienas prie kito pripratę, susigyvenę, susijungę viena bambagysle. Be to, ką įrodė interpeliacijos istorija, A.Šemeta yra patikimas kareivis, galintis veikti savarankiškai, nevengiantis atsakomybės, nesislepiantis už premjero nugaros. Šis dviejų žmonių tandemas pademonstravo, kaip turi laikytis politikai.

Ką tokio pasakė A.Kubilius koalicijos partneriams, kad dalis jų atsisakė dalyvauti balsavime, taip sužlugdydami interpeliaciją? Kažką panašaus į tai: „Nebus A.Šemetos – nebus ir manęs, formuosite valdžią iš naujo patys”.

Tiek zuokininkams, tiek ir teletabiams tai turėjo palikti įspūdį. Jiems liko du pasirinkimai – trauktis iš valdžios, nes nežinia, kokia susiklostytų nauja koalicija, arba likti joje. Natūralus polinkis likti kur šilčiau pasirodė stipresnis už principus.

Kategorija: Dienoraštis | Tags: ,
Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.

3 Komentarų

 1. 1
  abrozdelis 
  2009 Gegužė 20

  “Ką tokio pasakė A.Kubilius koalicijos partneriams, kad dalis jų atsisakė dalyvauti balsavime, taip sužlugdydami interpeliaciją? Kažką panašaus į tai: „Nebus A.Šemetos – nebus ir manęs, formuosite valdžią iš naujo patys”.”

  Speji ar zinai, kad taip pasake? :D

 2. 2
  R.P. 
  2009 Gegužė 20

  Kubilas, pasirodo, daug kietesnis riesutas, nei iki siol atrode. Gerbiu ji uz tai, kad nemete nelaimeje Semetos, kad laikesi lig galo ir toliau laikosi.

 3. 3
  Ericsson 
  2009 Birželis 3

  Taigi Semeta yra Landsbergio giminaitis, jo negalima ismest::-)

Parašykite komentarą