• 2009 Gegužė 18

Kaip ir prognozavo dauguma apžvalgininkų ir politikų, Dalia Grybauskaitė Prezidento rinkimų distancijoje nugalėjo triuškinamai. Aš, matyt, esu niekam tikęs apžvalgininkas, nes antrą turą prognozavau. Galiu guostis nebent tuo, kad rinkimų dieną panašiai pasisakė ir Valdas Adamkus. Savo klaidą pripažįstu ir prašau jūsų atleidimo.

Atvirai pasakius, visai nenorėjau, kad nugalėtų D.Grybauskaitė. Nepatinka man ji ir netikiu ja. Suprantu, kad jums tai visiškai neįdomu ir pasisakydamas prieš ją tampu balta varna, bet pabandysiu pasiaiškinti.

Tai, kad ji buvo priesiekusia komuniste (o kaip gi kitaip: partinė aukštoji mokykla, Leningradas, kadrų skyrius, dėstymas mokykloje Sąjūdžio laikais) – man menkas rodiklis. Lietuvoje komunistų netrūksta, jų pilna tiesiog visur. Jei žmogus vyresnis nei 40 metų ir buvo aktyvus darbe – didelė tikimybė, kad jis ekskomunistas. Tačiau man nepatiko tai, kad ji bandė savo biografiją nuslėpti, dailinti. Negražu.

Tai, kad ji skelbiasi esant „griežtos linijos” šalininkė – man irgi ne rodiklis. Tuščios kalbos dėl kalbų. Sakyti galima, kas tik nedraudžiama. Juolab, kad ji nekalbėjo konkrečiai, pavyzdžiui, reikia padidinti tą ir tą mokestį tiek ir tiek, tokias ir tokias (arba visas) lengvatas panaikinti, atleisti tiek ir tiek darbuotojų iš ten ir ten. Jei kalbama ne konkrečiai, reiškia, nekalbama nieko. Kai kurių partijų rinkiminiuose pažaduose būta daugiau konkretumo, nei jos pasisakymuose.

D.Grybauskaitė skelbėsi esanti nepartinė. Man tai labiau minusas, nei pliusas. Vieną tokį nepartinį Prezidentūroje turime dvi kadencijas. Iš esmės kalbant, ji labiau dešiniųjų kandidatė, nei kairiųjų.

Nepaisant, kaip sakydavo rašytojas Vytautas Petkevičius, įmyžo, D.Grybauskaitė Finansų ministerijoje tvarkėsi vidutiniškai. Negrąžintą verslui PVM turėjo grąžinti ją ministro poste pakeitęs Algirdas Butkevičius. Ekonomika augo, atidėjimų „juodai dienai” nedarė, biudžetas deficitinis, šešėlinė ekonomika liko ženkli ir t.t.

Šeimyninė padėtis man nėra tokia nereikšminga, kaip daugeliui. Jei žmogus nesusitvarko savojo gyvenimo – ar gali sutvarkyti (suprasti) svetimus? Na, gal ji turi tam talentą. Dainininkas ir poetas Vladimiras Vysockis taip pat kare nekariavo, kalėjime nesėdėjo, bet tai netrukdė jam savo kūryboje taikliai užgauti frontininkų ir kalinių (ir ne vien jų) širdis.

Manieros dirbtinės ir nenuoširdžios, bet į asmeniškumus geriau nesileisiu.

Ką D.Grybauskaitė darys toliau?

Kovos su oligarchija ir dar labiau spaus mažas pajamas turinčiuosius. Ekonomika juk ir toliau ritasi žemyn, reikės jai bent vaidinti, kad kažką daro. Karas su finansiniais sluoksniais yra labai pavojingas ir nedėkingas, greito rezultato neduoda, klanai sugeba transformuotis, keistis, mutuoti, o jei juos ims spausti pernelyg stipriai – ginsis iš paskutiniųjų. Resursų ir protų jie turi beveik neribotai. Žodžiu, iš to karo nieko neišeis. Gal nebent pribaigs nupešiotą liūtą, leisdama „Leo LT” virsti gazele.

Tai kas lieka? Masių smaugimas. Pjauti visų rūšių išmokas (ne iš karto – tai galima daryti ir paeiliui), atleidinėti žmones ir valstybės tarnybos, nubraukti kai kurias likusias  investicines programas.

Ir ką matome? Ėgi Rolandą Paksą! „Spaudžiant” tautą, kris reitingai, todėl teks imtis parodomųjų akcijų a-la žemgrobiai-matininkai. Tokios akcijos subliūkš, klanai kels galvas, bet D.Grybauskaitei nebus kur trauktis – ji būtybė ne V.Adamkaus charakterio; parodomosios akcijos plėsis, retkarčiais įgaudamos komišką pavidalą, lėks ministrų, premjerų, kai kurių valstybinių įmonių vadovų galvos, priešų knibždės tiesiog visur, jų gretos gausės…

Rezultatas – „aplinka kalta”, „sistema priešinasi” ir t.t. Prezidentė įkyrės visiems ir… plati dirva naujai apkaltai!

Šioje srityje Lietuva patyrimo jau turi.

Kategorija: Dienoraštis | Tags:
Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.

5 Komentarų

 1. 1
  abrozdelis 
  2009 Gegužė 18

  Arunai, buk vyras! Virkauji kaip davatka nespejusi kunigeliui rankos pabuciuoti. Nu laimejo. Pamatysim kaip dirbs. Is anksto tirstinti spalvas -negarbinga. Nesugebes gerai dirbti…istversim. Istverem 8 metus, 4 -ne tiek daug. Uz paksiaus sutve ji protingesne -taigi impycmento nebus.
  O kad ji netekejus, tai rodo, kad gal ji geriau moka tvarkytis, nei kiti (kitos), kurie tuokiasi, skiriasi, ant kaklo kabinasi, vaikais vyrus pririsa ir apskritai nezino ko nori. :) Taip, kad cia ne rodiklis. Pralaimeti ir pykti reikia moketi.

 2. 2
  Nikolajus 
  2009 Gegužė 18

  Prezidentus reikia kentėti ne 4, o 5 metus.

 3. 3
  abrozdelis 
  2009 Gegužė 19

  ai nu jo, pamirsau :P

 4. 4
  R.P. 
  2009 Gegužė 20

  Man irgi ne prie sirdies, kad ji senmerge. Ko galima tiketis is senmerges???? Blaskysis neivertinta, pajutusi nebaudziamuma….

 5. 5
  abrozdelis 
  2009 Gegužė 21

  to R.P.

  tie, kurie lipdo etiketes dar didesniu bedu turi. :) senmerge ji ar ne -valstybes politikai tai itakos netures. Kita vertus ji tiek ivetinta, kiek kitas – per du gyvenimus nesurinks. Kazi ar kokia issiskyrusi ar apsiskrovusi kruva vaiku – geriau..:P

Parašykite komentarą