• 2009 Vasaris 12

Kreipiuosi į apžvalgininkus, politikus, žurnalistus, redaktorius bei kitus Lietuvos patriotus ir ne tik patriotus.

Leiskite tarti porą žodžių ne profesionaliam apžvalgininkui, ne politologui, neužimančiam jokių valstybinių ir komercinių postų ir neturinčiam jokių interesų Rusijoje. Kreipiuosi į visus kaip pilietis, netolimoje praeityje „šiek tiek” dirbęs žiniasklaidoje ir viešuosiuose ryšiuose.

Jums neatrodo keista, kad santykių su Rusija tema nuolat šmėžiuoja žiniasklaidoje? Turiu nesveiką įtarimą, kad tūlas apžvalgininkas griebiasi šios temos, kai neturi ką pasakyti, bet pasirodyti viešumoje labai nori.

Banalybėmis, išrašytomis apie klastingas Kremliaus užmačias visame pasaulyje, apie rusų ekspansiją, vos ne įgimtą Maskvos agresyvumą, kenčiančią nuo rusų Lietuvą, istorijos padiktuotą priešiškumą, karus ir pavergimus, pasipriešinimus ir išsivadavimus, pergales ir pralaimėjimus, neįmanomai painius Maskvos ir Vilniaus santykius, „Maskvos ranką”, geopolitines varžybas ir daug ką kita mūsų informacinė erdvė užpildyta, liaudiškai tariant, ligi lubų! Skęstame! Gelbėkit! Help!

„Piaras” Rusijos temai „įsuktas” taip stipriai, kad kartais tampa tiesiog nepadoru nekalbėti apie Rusiją, jos interesus ir Lietuvos likimą. Progų šnekoms pilna, regis, kiekviename žingsnyje. Juk kai kurie politikai pas mus „tarnauja rusams”, ką ten kai kurie – tiesiog visi, nes nelygu kas tuo kaltina. Valstybinės institucijos per mažai dėmesio skiria Maskvai – bet čia pat kitas pasakytų visiškai priešingai, kad to dėmesio yra per daug arba jis ne toks, kokio būtinai būtinai reikia.

Tokiam Rusijos „piarui” dirva vešli, nes čia slepiasi pasąmoninis lietuvių noras save matyti dideliais, galingais, svarbiais, na, beveik tokiais pat, kaip ir ta kasdien keikiama Rusija. Tokie mūsų genai, prigimtis. Bet ar būtina pataikauti savo aistroms?

O jeigu, tarkime, visi kartu užsičiauptume? Nekalbėtume, nerašytume ir netransliuotume apie Rusiją absoliučiai nieko? Dieną, dvi, savaitę? Išmestume ją iš galvos ir užsiimtume savais reikalais, pagaliau? Jei labai norisi tarptautinių vandenų – yra juk dar visas pasaulis ir be tos Rusijos.

Na, nėra Rusijos ir baigta, a?

Paskelbkime moratoriumą Rusijos temai Nepriklausomybės dienos proga kelioms dienoms, pavyzdžiui, nuo Meilės dienos, vasario 14 d., iki vasario 17 d.

Suprantu, kad gali būti sunku, kai kuriais atvejais net neįmanoma, bet pamėginti reikia. Lietuva tokį „informacinį smūgį” viešojoje erdvėje atlaikys. Išgyvens. Sunkiausia bus tiems, kas stumia svetimus interesus arba „piarinasi” patys. Jiems pasiūlykime atsigriebti moratoriumui pasibaigus. Dabar leiskite, mieli ponai, pailsėti nuo Rusijos. Užknisote.

Balsas.lt

Kategorija: Publicistika | Tags:
Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.

4 Komentarų

 1. 1
  Rusija 
  2009 Vasaris 12

  Rusija yra, buvo ir bus:-)

 2. 2
  serioga 
  2009 Vasaris 13

  Norite atimti duona is Lietuvos “politologu”?:)

 3. 3
  nematau 
  2009 Vasaris 13

  jokiu sansu, kad tai kada nirs nutiks. cia jusu piarinis savireklamos zingsnis, nepralosiamas

 4. Na, iš principo tai neįmanoma.

Parašykite komentarą