• 2016 Rugsėjis 5

Seniai čia nieko nerašiau – neslėpsiu, kartais pasvarstydavau, ar man tikrai šitos svetainės labai reikia. Matydami, kad nieko čia nevyksta, man parašėte, kai kas ir pasišaipėte. Ačiū už palinkėjimus – piktus (kaip aš jus myliu!) ir ypač už gerus. Neslėpsiu – trys laiškučiai, parašyti ne tik čia, bet ir į „Facebooką“, užgavo mano nervą ir privertė susimąstyti, kad gal nebuvo viskas taip blogai, kaip man kartais atrodo. Ačiū D.V., J.G. ir I.V.

Per metus susirinko nemažai palinkėjimų ir klausimų: naivių, smalsių, pagiežingų, idiotiškų, net grasinančių, kokį parašė V.D. Bet yra ir geranoriškų, šiltų. Pavyzdžiui, klausiate, kaip man sekasi? Gerai sekasi, neturiu kuo labai skųstis, bet, žinote, neturiu kuo ir labai pasidžiaugti. Dienos, savaitės, mėnesiai švilpte švilpia pro šalį. Kaip sveikata? Na, senstu, bet jaučiuosi gerai, ačiū.

Klausiate, ar berašau? O kaipgi! Rašytojai rašo, tuo jie ir skiriasi nuo normalių žmonių. Ką rašau? Tikiuosi, neilgai trukus sužinosite. Ar ketinu grįžti į žurnalistiką? Į lietuvišką, tokią, kokia yra dabar – tikriausiai jau niekada. Gal ketinu vėl užsiimti viešaisiais ryšiais? Nemanau.

Vienas, matyt, labai politiškai motyvuotas kovotojas su „tautos priešais“, paklausė, kaip man sekasi tarnauti Rusijai. Na, liaukitės. Mažai mane pažįstate.

Kai kas paklausė, kam dirbu šiuose rinkimuose ir sužinojęs, kad niekam – žaismingai paprašė patarimų, „piarinių idėjų“. Tikiuosi, padėjau. Už ačiū, nes aš tiesiog geras žmogus ir gyvenu pagal posakį „Kaip šauksi, taip ir atsilieps“.

Na, ir „kas šiaip pas mane naujo“? Žinote, net ir mano gyvenimas nuolat pateikia staigmenų, nuobodžiauti netenka. Retsykiais, bet vis rečiau ir rečiau, užpuola aferistai, kai kurie ir teisminiu keliu, bet tikiu, kad tiesiog yra labai smalsūs, todėl nori žinoti tiesą ir išsiaiškinti, kaip kažkas, kažkur ir kažkada vyko. Yra net visas to reikalo mokslas, vadinasi istorija. Laimei, teismai dabar kitokie, nei buvo prieš dvidešimt ar penkiolika metų.

Kur gyvenu? Anglijoje. Ką veikiu? Susikūriau darbo vietą. Jei kam įdomu (o juk įdomu, tiesa?) – milijonų nežarstau, pavalgyti turiu.

Per savo trumpą gyvenimą (man greit 50) kelis kartus bandžiau rašyti dienoraštį. Dirbau „keliais frontais“. Susitikinėjau su įdomiais žmogėnais, sukausi svarbiuose įvykiuose. Kai ką nuveikiau, kas liko giliai už kadro, taigi, liko visuomenei nežinoma – tai pačiai besotei istorijai, kaip sakau – „archeologams“. Tačiau dirbant po keliolika valandų per parą sugaišti dar valandą ir užrašyti, kas įvyko dieną – nebuvo jėgų. Labai dažnai nutikdavo taip, kad dienoraštis galėjo būti rašomas tik miego sąskaita. Neturėjau jam laiko.

Dabar jau ketvirti metai laiko turiu lyg ir į valias, bet rašyti nėra ko. Mano istorija kaip ir baigėsi. Esu toli nuo įvykių ir gyvenu beveik atsiskyrėlio, visuomenei nuobodų, gyvenimą, tad dienoraštį galiu paskirti nebent tik apmąstymams to, kas kažkada buvo. Tai niekam neįdomu, tokių pavienių kliedesių internete yra siaubingai daug. Dabar ne tie laikai – viso šlamšto perskaityti neįmanoma, taip pat neįmanoma perskaityti ir viso nešlamšto. Todėl nieko ir nerašiau į šią svetainę. Ačiū Klaipėdos muzikiniam teatrui – svetainė ir aš, kaip rašytojas, būtume visai išnykę.

Viena skaitytoja paklausė ir dėl „Divizijos“. Miela G.T., nesu aš ta knyga labai patenkintas – šiandien rašyčiau kitaip, veikėjų charakteriams suteikčiau daugiau individualumo, gyvybingumo, nuoseklumo. Tačiau ją rašiau labai seniai, kai buvau jaunas ir kvailas. Dabar likau nei jaunas, nei toks pat kvailas, nes patyriau didelius skausmingus išgyvenimus ir buvau tiesiog priverstas kai ką suprasti. Manau, tapau šiek tiek protingesnis. „Diviziją“, matyt, reikėtų perrašyti.

Ačiū jums visiems, kad palaikote, kad smerkiate, kritikuojate, kad tiesiog domitės mano kukliu asmeniu. Visada džiaugiausi ir toliau džiaugsiuosi net pikčiausiu jūsų laiškučiu.

Geros jums visiems kloties – Arūnas Daugėla.

Kategorija: Dienoraštis | Tags:
Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.

3 Komentarų

 1. 1
  Gal ta pati D.V. 
  2016 Rugsėjis 12

  Mano kuklus patarimas Jums – “Diviziją” perrašykite. Aš manau, kad ji gera knyga, turinti išliekamąją vertę. Nuoširdžiai linkiu Jums sėkmės.

 2. 2
  e2 
  2016 Spalis 8

  tai anglijoj? kokiam mieste? kur zmona, vaikai?

 3. 3
  Pažįstamas 
  2017 Sausis 31

  Arūnai, įdomūs kelio vingis – į Angliją. Būtų įdomu daugiau išgirsti ir su nuotraukomis, kad ir kaip nuobodu ten būtų :)

Parašykite komentarą