• 2015 Liepa 30

Vos prieš metus pastatęs žiūrovų ir kritikų dėmesio sulaukusį šokio spektaklį „Altorių šešėly“ choreografas Aurelijus Liškauskas imasi dar vieno intriguojančio darbo. „Vaikštau peilių ašmenimis“ – prisipažįsta kūrėjas, liepos 30 d. ir rugpjūčio 16 d. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pristatysiantis šokio spektaklį „Divizija“.

A.Liškauskas pasakojo, jog mintį statyti naują spektaklį prostitucijos tema inspiravo „Altorių šešėly“ sėkmė, kuris, nors ir buvo rizikingas pastatymas, turėjo tam tikras garantijas. Jų ieškojo ir dabar. Tarp potencialių kūrinių scenai buvo ir A.Čechovo „Trys seserys“, Keturakio „Amerika pirtyje“, Patricko Süskindo „Kvepalai“. „Galiausiai pagalvojau: jei jau lindome kunigui po sijonu, tai ir šįkart tema turi būti ne mažiau pikantiška“, – įsitikinęs choreografas.

Šokio spektaklis „Divizija“ paremtas Arūno Daugėlos to paties pavadinimo romano motyvais. 2003 m. pasirodžiusi žurnalisto, ryšių su visuomene specialisto A.Daugėlos „Divizija“ daugelį sukrėtė dokumentiniu stiliumi ne mažiau kaip kadaise Ričardo Gavelio „Vilniaus pokeris“. Tikrai įvykiais paremtą literatūros kūrinį perkeldamas į sceną A.Liškauskas sako neakcentavęs vien įvykių, susijusi su Klaipėdoje veikusiu nelegaliu viešnamių tinklu „16-ąja divizija“. Anot jo, sovietmečiu aktualių temų buvo ir daugiau: nelegalaus verslo ir kriminalinių struktūrų veikla, KGB ir milicijos persekiojimai, lietuviškumo paieškos ir daug kitų.

„Tai nėra spektaklis apie prostitutes. Greičiau trileris apie to laikmečio visuomenės dalį, kuri laviravo tarp turtingo gyvenimo ir nusikaltimo, apie tarybinės santvarkos rėmus, tautiškumo simbolius, apie tai, kas tuo metu „skaudėjo“ Klaipėdai: sprogimus, užsienio laivus ir jūreivius gatvėse, apie išskirtinę gražių moterų kategoriją, pogrindžio kovotojus, KGB ir milicijos struktūras. Apie baimės visuomenę ir bandymus iš jos ištrūkti. Paliesime ir psichinių ligonių, seksualinių mažumų temas.“, – pasakojo A.Liškauskas.

Naujas kūrėjo darbas pažymėtas ženklu N-14. Pasak jo, prostitučių tiesioginis darbas, jų gyvenimo būdas neatsiejami nuo sekso scenų, todėl ir „Divizijoje“ jų bus. Tiesa, pateiktų „steriliai ir estetiškai“. Jis tikisi, jog ir žiūrovai, eidami į tokios tematikos spektaklį, supras, ko jame galima tikėtis. „Nesu ištvirkęs, degradavęs ir atvirų sekso scenų čia nebus, – tikina menininkas. – „Divizijoje“ nekuriu pornografijos, tačiau veikiu drąsiai ir atvirai.“

Šokio spektaklyje „Divizija“ A.Liškaukas pats atliks ir vieno pagrindinių herojų Vaido vaidmenį. Drauge su juo šoks ir kiti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro trupės šokėjai: Mantas Černeckas, Aušra Krasauskaitė, Ana Buchovskaja-Zamulskienė, Inga Briazkalovaitė, Taurūnas Baužas, Simonas Laukaitis ir kt.

„Visiems teko peržengti tam tikrus stereotipus, kompleksus, viešumo ir intymumo ribą, – prisipažįsta A.Liškaukas. – Kurdamas sąmoningai ieškojau šokėjų „lubų“: scenoje tenka apsinuoginti, atvirai bučiuotis, glamonėtis… Repeticijų procesui įsibėgėjus, trupė atsipalaidavo, todėl ir spektaklio scenos keitėsi, darėsi atviresnės. Nors svarstymų buvo, ribos neperžengsime ir visiškai nuogi kol kas nešoksime.“

Kuriant šokio spektaklį „Divizija“ A.Liškauskui talkina režisierius Ramūnas Kaubrys, dailininkė Iveta Ciparytė, choreografo asistentė Aušra Krasauskaitė, libreto autorė Jovita Navickaitė.

kultura.lrytas.lt

Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.

1 Komentaras

  1. 1
    Skaitau 
    2015 Rugpjūtis 1

    Sveikinimai!! :)

Parašykite komentarą