• 2014 Kovas 25

„Raganų medžioklę“ paskelbė populiarus grafomanas, apžvalgininkas Andrius Užkalnis (lrytas.lt, „Metas raganų medžioklei“, 2014.03.25). Jau yra „dešiniosios pakraipos apžvalgininkų“, tokiai iniciatyvai plojančių katučių. Sprendžiant iš šio ir ne tik šio straipsnio skaitytojų komentarų, idėja padegti žemę po Lietuvos priešų kojomis vertinama labai palankiai.

„Programiniame“ straipsnyje, panašiame į manifestą, A.Užkalnis išdėstė „raganų medžioklės“ ideologiją, nekreipdamas dėmesio į faktą, kad šis terminas yra naudojamas įvardinti nekaltųjų baudimą. Jis kilo iš Inkvizicijos laikų, kai Bažnyčia masiškai degino „raganas“, kuriomis galėjo tapti bet kuri budriai kataliko akiai neįtikusi moteris.

A.Užkalnis paminėjo represijas prieš „komunistus ir įtariamus komunistus“ Jungtinėse Valstijose 1950-56 m., kai esą šiai šaliai „komunizmo grėsmė buvo reali“ ir pridūrė, kad „ivanų kerziniai batai, trypiantys iš pradžių Floridos paplūdimius, o paskui žygiuojantys dulkėtais keleliais iki pat Vašingtono, buvo visai ne nukliedėjęs scenarijus, o realiai galintis įvykti košmaras“. Autoriaus istorinės žinios visada šlubavo – priminsime, kad tuomet vyko Korėjos karas ir sovietai, kuriems jis nebuvo sėkmingas, apie Floridą net nesvajojo. Korėjos karas baigėsi praėjus keletui mėnesių po Stalino mirties 1953 metais ir mėnesiui po Lavrentijaus Berijos arešto. Taigi, iki pat garsiosios Nikitos Chruščiovo kalbos 1956 metais Kremlius buvo užsiėmęs kitais dalykais, nei organizuoti ivanų desantą. Bet esmė ne tai.

Esmė čia, kitoje A.Užkalnio straipsnio citatoje: „Raganų medžioklės reikia ir mums, nes atėjo tokie laikai, kai arba mes atsilaikysim ir turėsim laisvę, mūsų vėliavą Gedimino pilies bokšte ir pasus, su kuriais galėsime laisvai keliauti po pasaulį, arba po kelių metų Mindaugo gatvė Vilniuje vėl bus geriausiai žinoma tuo, kad ten bus Rusijos Federacijos karinių pajėgų šauktinių surinkimo punktas, iš kur jaunuoliai vyks atlikti tarnybos kariuomenėje, kur nors prie Ufos ar Riazanės“.

Taigi, pasak apsišaukusio kovos prieš Rusiją ideologo, tik „raganų medžioklė“, arba kitaip – nekaltųjų medžioklė – išgelbės Lietuvą nuo prijungimo prie Rusijos Federacijos. „Pasižiūrėkite pro langą, atsiverskite laikraštį, – ragina autorius. – Už langų vyksta šaltasis karas visa apimtimi, ir jei jums dar nešiurpsta oda ant kaklo nuo ledinio karo kvėpavimo, tai jums pats laikas pabusti, nes dar po kurio laiko jau galėsite ir nebesivarginti.“

Įspūdis toks, kad „žali mandagūs žmogeliukai“ jau vaikšto po A.Užkalnio namų langais. O jeigu nevaikšto, tai už jo langų tikrai vyksta šaltasis karas. „Visa apimtimi“!

Jums nepadės, jeigu nenorite veltis į Užkalnio šaltąjį karą ir turite savo nuomonę – vis tiek būsite priešas: „Dabar mums reikia nepakantumo ir griežto ir kieto atsako visiems tiems, kas yra išdavikai ir kolaborantai, arba save laiko „tik turinčiais savo nuomonę“ (jie, suprask, irgi myli Lietuvą, tik jų meilė kitokia) – tačiau jų nuomonė yra naudinga priešui.“ Myli žmogelis ar nemyli Lietuvą – nuo šiol spręs Andrius Užkalnis.

Trafaretiškai ir labai nuspėjamai mąstančiam A.Užkalniui turintieji savo nuomonę visada keldavo alergiją. Tuo nesunku įsitikinti, paskaičius kitus jo straipsnius bei atsiliepimus socialiniuose tinkluose. Inkvizicinė autoriaus mąstysena spindi visu gražumu – kas ne su mumis, tas prieš mus.

Nekaltųjų medžioklės šauklys išdėstė ir praktinius patarimus, kaip atspėti priešą. Štai vienas jų: „Kiekvienas siūlymas nedidinti finansavimo gynybai turi būti žmonių, žiniasklaidos, iškilių visuomenės veikėjų priimamas kaip priešiška propaganda ir sąmoningas kenkimas“. Ir autoriui nė motais, kad šiandien Lietuvoje beveik neliko žmonių, abejojančių būtinybe didinti krašto apsaugos finansavimą. Ginčijamasi tik dėl terminų bei BVP procento dydžių. Bet A.Užkalniui juk nereikia tikrų priešų – Rusijos informacinio karo kareivių, nes jo smegenėlės per silpnos su jais kariauti. Jam reikia nekaltųjų – turinčiųjų savo nuomonę bei nesidominčiųjų politika.

Na, ir kiekvieną programinį manifestą būtina palydėti grasinimais. Taigi, kas laukia visų nekaltųjų ir tų, kurie turi savo  nuomonę? „Į kalėjimą už tai nepatupdysim, – dėsto A.Užkalnis, – bet neskiriantys saviškių nuo priešų turės ramentą savo menkai nuovokai: mes visi galime pasirūpinti, kad jiems dėl valstybei priešiškų pasisakymų bus labai nemalonu ir nepatogu. Reikia, kad lojantys apie pavojų mūsų eksportuotojams ir kniaukiantys apie tai, kaip negalima tampyti tigro už ūsų, antraip neparduosim rusams varškytės ir dešrų, susilauktų tokio atsakymo, kad negalėtų naktimis miegoti.“

A.Užkalnis visus tikrus ir tariamus Lietuvos priešus aiškiai norėtų sodinti į kalėjimus, bet supranta, kad Lietuvos teismuose teisėjauja vieni priešai, irgi turintys savas nuomones. Eilė auklėti teisėjus ir policininkus dar neatėjo. Bet, matyt, ilgai nereikės laukti, nes už A.Užkalnio lango jau vyksta šaltasis karas.

„Kultūros veikėjai ir pedagogai, myžčiojantys apie draugystę ir pustonių ieškojimą, – tiesiog apsiputojęs tęsia A.Užkalnis, – ir vėl grojantys nutrintą plokštelę „Putinas – tai ne Rusija“ (ne, deja, brangieji, Putinas yra Rusija, maža to, Putinas, daugelio rusų požiūriu, yra nepakankamai ryžtingas ir nuožmus), turi būti nuo priešui naudingų šnekų atbaidyti ir įbauginti visiškai teisėtais būdais. Tegul bijo ir dreba, kad nebegaus darbų, nebegalės dėstyti, jų straipsnių nespausdins ir visokie nevyriausybiniai fondai purtysis jų, kaip raupsuotųjų.“ O štai ir taikinys – tai ne tik Putinas ir jo režimas, bet ir „daugelis rusų“ ir pati Rusija.

Vargas tiems, kas pro savo langus nemato „žalių žmogeliukų“. Jie liks be darbo, bus įbauginti, nuo jų visi šalinsis. Apšaukti raganomis, bijos ir drebės, vargšeliai.

Ne, ne, Andrius Užkalnis negalvoja, kad skaldo tautą. Jis įsitikinęs, kad nors ir baugindamas, jis vienija, telkia mus šventam tikslui – kovai su rusais.

Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.

4 Komentarų

 1. 1
  pazistamas 
  2014 Kovas 25

  Per daug garbės šitam Užkelniui, Arūnai. Joks jis autoritetas. Bet tavo tekstas geras, gerai tu čia pavarei. :)

 2. 2
  Piktoji 
  2014 Kovas 26

  Žavu, kad nesilaistote fekalijomis ir nesišvaistote diagnozėmis. Šitaip yra geriausiai parodoma, kad Užkalnis yra tikras idiotas. Bet iš kitos pusės – su kremlinais juk reikia kažką daryti?

 3. 3
  555 
  2014 Gegužė 9

  Uoj uoj raganius. Issigandai, komunistpalaiki? Vaziuok i Maskva, ten raganu nemedzioja, galesi lyztelti Putino p

 4. Pašalinau krūvą komentarų, kažkokių nesąmonių.

Parašykite komentarą