• 2013 Balandis 14

Kas nežino, yra toks žurnalistas Rytas Staselis. Publikuojasi „Alytaus naujienose“, „Verslo žiniose“, žurnaluose ir „Facebook‘e“. Labai mielai jį paskaitydavau. Dabar skaitysiu mažiau, tik retkarčiais, jeigu netyčia pasitaikys. Nes jis mane nubaudė – uždraudė jį skaityti. Tokia cenzūra.

O nubaudė štai už ką. Jis parašė šį tekstuką:

„Aha :) galima būtų kalbėti apie detales ir formuluotes. Ar net tarpininkus, kurie tokius pasiūlymus teikia. Tačiau man atrodo, kad mūsų premjeras yra mažiausiai iš politikų žinantis žmogus arba, tskant, sako netiesą.

http://vz.lt/article/2013/4/12/butkevicius-sako-nezinas-rusu-reikalavimu-del-duju

Jo gerbėjai, tarp kurių buvau ir aš, atsiliepėme:

Gintautas Stasiulevicius ponai a ka jis zino?

Arūnas Daugėla Na, jis išsakė daugiau ne kiek savo, o sukviestų ministerijų atstovų nuomonę: niekas Gazpromo pasiūlymo nematė. Kas išvis paleido antį?

Arkadijus Vinokuras Rytai, ar aš teisingai supratau, kad už 20 procentų mažesnę dujų kainą, Butkevičius pasiryžęs atidėti trečią paketą?

Arūnas Daugėla Nereikia sąmokslo teorijų, kalbos apie III paketą ir apie jokius “Gazpromo” pasiūlymus, pasak Butkevičiaus, nėra. Kartais nesuprantu Ryto. Turiu įtarimą, kad jį suklaidino, išdūrė, nes lyg ir nesunku buvo tą padaryti – Rytas visą laiką, vos tik šita jam nepatinkanti valdžia susiformavo (man irgi nepatinka), nuolat kalė tą pačią temą viena intonaciją. Gal klystu, ne visada sekiau. Rusai mestelėjo jam dezą, ir dabar žiūri, kaip visuomenė sureaguos. Šiuo atveju Butkevičius sureagavo tobulai.

Arkadijus Vinokuras Dėkui už nuomonę:)

Vytautas Danilevičius Belieka pasveikinti Ryti su Geriausio verslo zurnalisto apdovanojimu.
Bet siaip A.Butkevicius nelabai turi manevro laisves- pazadejo del III paketo nieko nekeist. Ilgalaikes sutarties nesudaryt. Zodziu realiai be Kaliningrado rusams nera ka pasiulyti (na dar Stokholmo arbitrazas, bet panasu, kad ten galim laimet)…

Rytas Staselis Arūnas Daugėla> Wow, koks tu informuotas! Net žinai iš kur ta info pas mane atsirado. Ir net žinai, kad tai deza…. Sveikinu.

Arūnas Daugėla Read my lips, Rytai: Ne “žinau”, o “turiu įtarimą”

Rytas Staselis Seni bajeriai, Arūnai. Vadinasi jie žodžių ekvilibristika. Profesinis bruožas?

Arūnas Daugėla Nea, aš rimtai. Jokios žodžių ekvilibristikos. Stengiuosi nemeluoti nei kitiems, nei sau. Kitaip, nei kai kurie kiti žurnalistai. Nuoširdžiai sakau: man ne kartą ir ne du kėlė įtarimus paties išankstinė a priori nuomonė. Kaip žurnalistas, nekenčiu išankstinės nuomonės.

Rytas Staselis Arūnas Daugėla> Kadangi turi trumpą atmintį… Regis, iš manęs niekada nesi girdėjęs tokių tekstų savo adresu. Net užuominų. Ir tada, kada vienu metu dirbai LUKOilui ir redakcijai. Ir vėliau, kada komunistuojantiems ortodoksams leidai kovos lapelį. Todėl – don’t fuck with me. Palengvinsiu tavo sunkią naštą nebeskaityti “šališkų” tekstų.

Ir viskas. Demokratija baigėsi.

Man visada yra didelė mįslė: kodėl kiekvienas dundukas, jeigu tik jam nepatinka pašnekovo mintys, net, kaip šiuo atveju, kai vos iškeltos abejonės – jie iškart puola baninti. Kas nežino, tai tokia paslauga, draudžianti lankytis savo paskyroje.

Atkreipkite dėmesį: jis sako, kad nesu „girdėjęs tokių tekstų savo adresu“ iš jo. T.y. abejonių, klausimų, diskusijų?

Kol dirbome kartu „Respublikoje“, jis su manim į jokį bendravimą nesileido, nes jam ne lygis buvo. Gal arogancija, gal aš tikrai nieko nereiškiau. Fiziškai negalėjau nieko išgirsti.

Kad R.Staselis turi išankstinę nuomonę – tuo nesunku įsitikinti kiekvienam, apsilankiusiam jo puslapyje „Facebook‘e“. Patylėdavau, kartais pakomentuodavau, bet labai retai.

„Respublikoje“ dirbau du kartus: 1991-1993 ir 1998-2000 metais. „LUKOIL Baltijai“ dirbau 2002 m., labai trumpai. Tai atskira istorija. Taigi, nebuvo to, kad vienu metu dirbau ir „Respublikai“, kurioje R.Staselis buvo redaktoriumi, ir „Lukoilui“.

„Komunistuojantys ortodoksai“ – čia kliedesiai. Taip, aš spausdinau kai kurių jų straipsnius laikraštyje „Opozicija“, bet spausdinau ir kitus. Čia panašiai, jeigu reikėtų kaltinti „Lietuvos rytą“, ar „Delfi“, ar bet kurį kitą leidinį, kad spausdina įvairias nuomones. „Opozicija“ nebuvo „kovos lapeliu“, gal todėl ir žlugo.

Taigi, mano liūdesiui, jis melagis.

Na, gavau bausmę. Manau, ištversiu, nors tikriausiai bus sunku. Matote, R.Staselio tekstai savaime yra tokia dangaus mana, kad uždraudimas juos skaityti yra žiauri bausmė. Tikriausiai tai turėdami mintyje tokie ir baudžia tokiu štai būdu. Jie geros apie save nuomonės. Ir jiems labai labai svarbu, ką apie juos galvoja kiti.

Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.

13 Komentarų

 1. 1
  balius 
  2013 Balandis 14

  :)

 2. 2
  kafka 
  2013 Balandis 14

  Nuliūdo Daugėla, kad mažai gavo dėmesio iš Staselio…

 3. 3
  infas 
  2013 Balandis 14

  O iš tikrųjų,kas paleido tą antį? Negi, staselis? Turėjo gerai uždirbti. Pavydas ima, Arūnai? Palauk, gal Putinas ir tau pasiūlys, tada kitaip užgiedosi

 4. 4
  xmas 
  2013 Balandis 14

  Nuo kada Staselis zurnalistas?

 5. 5
  nesvarbu 
  2013 Balandis 15

  užbanino, reiškia, teisingai padarė, ką čia dabar laiką gaišti.
  ne jis vienas yra ant šito pasaulio

 6. 6
  miki piki 
  2013 Balandis 15

  neliudek arunai ;)

 7. 7
  R.P. 
  2013 Balandis 15

  Tu labai teisingai pasielgei, kad parodei pasipūtėliui jo vietą, šaunuolis. O kas jo facebuke nematysi, nepergyvenk, nieko neprarasi.

 8. 8
  auksinis kardas 
  2013 Balandis 15

  Arūnas Daugėla teisingai atskleidė, kad Staselis sumelavo, pavadindamas prmjerą melagiu (sakančiu netiesą). Staselis supyko. Štai ir visa istorija. Nieko, susitaikys, jeigu tikri žurnalistai.

 9. Bus tau, Arūnai, Staselį demaskuoti. Patį Staselį! Ir ką tu sau galvoji?!

 10. 10
  piktas 
  2013 Balandis 16

  Nei Daugėla, nei Staselis nėra žurnalistai – abu kažkam atidirbinėja. Nėra LT žurnalistikos.

 11. 11
  xmas 
  2013 Balandis 17

  Piktas, yra zurnalistu, yra tikrai

 12. 12
  Bugi-vugi 
  2013 Balandis 25

  Kliedesiai, xmai. Žurnalistai tokie, kokių reikia jų darbdaviams.

 13. kafka, nė kiek nenuliūdau, dargi priešingai, apsidžiaugiau labai labai.
  HA ir kitiems: tikri žurnalistai propaganda neužsiima. Staselis tą daro.

Parašykite komentarą