• 2013 Kovas 6

Prezidentė Dalia Grybauskaitė gaus tarptautinį Karolio Didžiojo apdovanojimą. Turėtume visi džiūgauti, nes apdovanojimas tuo pačiu yra ir Lietuvos įvertinimas. Juk prezidentė. Bet šalies žiniasklaida nedžiūgauja.

Ir aišku, kodėl. Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo fondo direktorių taryba padarė amžiaus klaidą – jeigu fondo direktoriai būtų bent pabandę pasidomėti D. Grybauskaitės praeitimi ir dabartimi, to nebūtų įvykę, o fondas būtų išsaugojęs garbę.

Bet sprendimas jau priimtas ir nepatogu pirštais badytis. Jeigu minėtame fonde, sprendimą priėmusiame vienbalsiai, sėdi tingintys pasigilinti į kandidato į apdovanojimą biografiją bei veiklą atidžiau, tai čia niekas nepadės.

Matote, D.Grybauskaitė „daug prisidėjo priartinant Baltijos jūros regioną prie Europos Sąjungos“. Fondo pirmininkas per LRT pasakė dar didesnę nesąmonę – neva D.Grybauskaitė atvedė Lietuvą į ES, nors ji tam negalėjo nei padėti, nei sutrukdyti, nes tuo metu jos pareigos buvo menkos.

Fondo nuomone, mūsų prezidentė daug nuveikė plėtojant ekonomiką pagal europietiškus standartus – tai irgi visiška nesąmonė, žinia lyg iš mėnulio.

Reikia priminti jos „žygdarbius“ būnant finansų ministre? Nebuvo matyti, pavyzdžiui, kad ji būtų pasipriešinusi „Maximos“ „invalidinei aferai“. Priešingai, nei kartais teigia mažai išmanantieji esmę, jos „finansavimas“ vyko gana chaotiškai.

Na, bet reikia pripažinti, kaip Lietuvos vadovė ji ES erdvėje reiškiasi labai aktyviai, gal tai ir galima pavadinti šalies artinimu prie ES bendruomenės? Juk Valdas Adamkus Lietuvą artino prie JAV. Tik, man regis, daugiau nei pora šimtų tūkstančių žmonių, jai valdant išvykusių iš Lietuvos į Vakarus, nuveikė taip pat nemažai suartinant ES ir lietuvišką bendruomenes.

Karolio Didžiojo apdovanojimas šalies vadovei bus įteiktas gegužės 9-ąją – Europos dieną per iškilmingą ceremoniją Acheno rotušėje. 1950 metais Acheno piliečių įsteigtą apdovanojimą yra gavęs popiežius Jonas Paulius II, Europos Sąjungos įkūrėjai – Jeanas Monnet (Žanas Monė), Konradas Adenaueris, Robertas Schumanas (Robertas Šumanas), Didžiosios Britanijos premjeras Winstonas S. Churchillis (Vinstonas Čerčilis), Europos Komisija, Ispanijos karalius Chuanas Karlosas, JAV prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas), Čekijos humanistas ir šios šalies vadovas Vaclavas Havelas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kiti.

Kategorija: Dienoraštis | Tags:
Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.
Parašykite komentarą