• 2013 Kovas 5

Vis nesiliaujama taukšti nesąmones apie „badu marintą mergaitę“ – girdi, kokie žvėrys yra Ventos (Akmenės r.) socialinės globos namų darbuotojai ir kai kurie medikai. Tačiau iš tikrųjų ji – sunki ligoniukė, kurios būkle net bandyta pasinaudoti politiniais tikslais.

Psichikos sutrikimų turinti mergaitė į Kauno klinikas buvo paguldyta vasario 18-ąją. Mažoji ligonė svėrė vos 5,8 kilogramo. Ji gulėjo, negalėjo pajudėti, vėmė, oda buvo išberta. Medikai skelbė, jog ant kūnelio įžvelgė pragulų. Tokia vaiko būklė įvardyta kaip balansavimas tarp gyvybės ir mirties.

Kauno klinikų Vaikų chirurgijos ir urologijos skyriaus vadovas Artūras Kilda pirmasis žiniasklaidai ir patvirtino, kad mergaitė socialinės globos namuose galėjo būti marinta badu.

Beje, Kauno klinikose mergaitę apžiūrėję Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai ant jos kūnelio nerado nė vienos pragulos. Gydytojas A.Kilda melavo?

Labai šlykščiai pasielgė prezidentė. Po nesėkmingų bandymų performuoti valdančiąją daugumą taip, kad joje nebūtų Darbo partijos atstovų, bei keleto kontraversiškų pasisakymų Dalios Grybauskaitės reitingai smuktelėjo žemyn, todėl nėra nieko smerktino, kad ji stengiasi pasinaudoti kiekviena proga įvaizdžiui pataisyti. Gal todėl Prezidentūros reakcija į pranešimus žiniasklaidoje apie globos namuose „marintą mergaitę“ buvo žaibiška ir kategoriška: „Nesuvokiama, kaip Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) pavaldžiuose globos namuose vaikas galėjo būti nualintas iki išsekimo ir kodėl niekas to iki šiol nepastebėjo“.

Prezidentė kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę, reikalaudama atlikti išsamų tyrimą dėl šio „skandalingo atvejo“ ir paragino „spręsti dėl vadovų ir aplaidžiai dirbusių asmenų atsakomybės“.

Valstybės vadovės teigimu, atsakomybę už pavaldžių įstaigų darbo kokybę ir mažamečių priežiūrą privalo prisiimti ir SADM, kuri yra šių globos namų steigėja. Tokie atvejai, pasak Prezidentės, neturi pasikartoti.

Ministrė A.Pabedinskienė kaip tyčia yra „darbiečių“ atstovė. Tai, kad globos namai yra SADM pavaldume, vos keleto sakinių Prezidentūros pranešime buvo akcentuota du kartus, taip bandant žurnalistams įteigti, kad didžiausi mergaitės marinimo kaltininkė – „darbiečių“ ministerija. Tai ji, Darbo partija, marina žmones badu!

Piktai į įvykį sureagavo ir vaiko teises ginančių organizacijų atstovai, buvo daug kalbėta apie šiurkščius vaiko teisės pažeidimus. Žiniasklaida prisiminė ir ankstesnius su Ventos globos namais susijusius įvykius, mat prieš trejus metus juose buvo kilęs skandalas dėl ligonių kankinimo, fizinių bausmių taikymo, apie ką bylojo iš globos įstaigos pabėgęs Telšių rajono gyventojas Antanas.

SADM atstovai praėjusią savaitę lankėsi Ventos globos namuose ir, suprantama, nieko nerado. Bet Daukanto aikštės grūmojimas privertė ieškoti griežtesnių žodžių, todėl prie stulpo prikibo: globos namų direktorė Gražina Banienė dar bus svarstoma ir gal būt nubausta, kodėl ji nedaužė langų Kauno klinikose, kai mergaitė nebuvo stacionarizuota (oho, koks terminas!) trimis – viena diena anksčiau.

G. Banienės nuomone, mergaitės būklę pablogino patys medikai, mat jie nepasistengė kiek anksčiau suteikti efektyvią pagalbą, nors matė, kokia prasta mergaitės sveikata. Dar vasario 5-ąją socialinės globos namų gyventoja buvo nuvežta į Šiaulių moters ir vaiko kliniką. Tą pačią dieną ligonė grąžinta į Ventą – iš medikų buvo sulaukta tik rekomendacijų, kaip mergaitę maitinti.

Tačiau septynmetės būklė negerėjo. Todėl kitą dieną į socialinės globos namus nuspręsta kviesti greitąją medicinos pagalbą. Mergaitė vėl buvo nuvežta į Šiaulių moters ir vaiko kliniką. Tąkart ligoniukė priimta gydyti, tačiau po savaitės ji išsiųsta namo. Ligos išraše nurodyta, kad jos būklė patenkinama.

Po dienos vietos gydytojas vėl rašė siuntimą – šįkart į Kauno klinikas. Tačiau iš ten pranešama, kad ligonė nebus priimta iškart, ir nurodoma atvykti maždaug po trijų parų. Taip Kauno klinikas mergaitė pasiekė tik vasario 18-ąją.

Mergaitė į Ventos socialinės globos namus atkelta iš Šiaulių vaikų globos „Šaltinis“ namų 2011 metų rugsėjį. Ji turi mišrių specifinių raidos sutrikimų, serga sunkia cerebrinio paralyžiaus forma ir įvairiomis lėtinėmis ligomis, prastai ryja maistą, taip pat serga kacheksija – tai anoreksijos padarinys. Jos organizmas išsekęs, tai pasireiškia bendru silpnumu, kūno svorio mažėjimu, mažėjančia raumenų, riebalų mase, apetito stoka.

Globos namų darbuotojų teigimu, į Ventą atvežta 7 kilogramus svėrusi mergaitė per pusantrų metų nepriaugo svorio, atvirkščiai – nukrito. Dėl sutrikimų vaikas maitinamas specifiniu būdu per vamzdelį septynis kartus per dieną tik po 150 gramų maisto.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos l. e. direktoriaus pavaduotojos pareigas Vanda Liukpetrienė anksčiau žiniasklaidai teigė, kad mergaitė nevaikšto, nekalba ir pati nevalgo. Tuo tarpu melagiai iš Kauno klinikų aiškina, kad ji pati jau valgo.

Galite sekti naujienas RSS 2.0 pagalba.
Parašykite komentarą