◊ Lapkritis, 2012 ◊

• 2012 Lapkritis 24

“Tarybinė sovietinė okupacija ženklino kruvinąjį Lietuvos istorijos periodą; melas, klasta, prievarta ir smurtas suluošino žmonių likimus”, – šiandien tokiais ir panašiais epitetais palydimas visas laikotarpis nuo 1940 iki 1990-ųjų. Lietuvos moksleiviai mokosi šlovingos partizanų teroristinės veiklos pokaryje kovojant su beginkliais valstiečiais, jiems priminamas kiekvienas pasipriešinimo nekenčiamiems okupantams faktas. Bet koks šviesesnis pavyzdys nutylimas – lyg ir nebuvo gamyklų, kelių, miestų statybų, mokslo ir kultūros pasiekimų. Vienintelė išimtis – tarybinės sovietinės okupacijos periodo sportas: štai vakar šalies vadovai pareiškė užuojautą mirus bokso veteranui daugkartiniam LTSR ir TSRS čempionui Algirdui Šocikui. Nedrįstama priekaištauti ir krepšininkams Arvydui Saboniui, Modestui Paulauskui ir kitiems, išdrįsusiems ginti nekenčiamo okupanto TSRS vėliavos garbę. Plačiau…

• 2012 Lapkritis 22

Nors „traukinys nuvažiavo“, A. Akstinavičiaus vadovaujama Lietuvos socialdemokratų sąjunga (LSDS) išplatino pareiškimą „Dėl politikos kriminalizavimosi“, kuriuo paragino greičiau nuteisti Darbo partiją ir šaukti pirmalaikius Seimo rinkimus.

Plačiau…

Kategorija: Dienoraštis | Žymos: ,  | Komentuoti
• 2012 Lapkritis 20

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė Seimui svarstyti Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą Ministro Pirmininko pareigoms, bet tą padarė pro sukąstus dantis, nepamiršdama socialdemokratams įgelti. Štai jos siūlymo teikti Seimui Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą tekstas, įsiskaitykite:

Plačiau…

• 2012 Lapkritis 13

Žaviuosi „patriotų“ išradingumu. Štai visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ tuoj po rinkimų nei iš šio, nei iš to atliko apklausą ir „išsiaiškino“, jog daugiau nei du trečdaliai (68 proc.) apklaustų Lietuvos gyventojų mano, kad po spalį įvykusių Seimo rinkimų naujai išrinkta valdžia privalo tęsti strateginių energetikos projektų plėtrą.

Plačiau…

• 2012 Lapkritis 7

Maloniai nustebino Greitosios pagalbos ligoninė Lazdynuose, Priėmimo skyrius. Iki šiol mačiau tik senus, dar tarybiniais metais statytus pastatus, nors ir paremontuotus.

Bet žmonių daug, kai kam prie kabinetų teko laukti ilgas valandas.

Vis dėlto padėtis sveikatos sistemoje nėra tokia bloga, kaip galima buvo tikėtis po tokių nemokšiškų reformų, kurios buvo pravedamos pastaraisiais metais. Šiandien aplankiau ir Antakalnio polikliniką.

Gydytojai pacientais domisi, domisi. Šypsenėlė.

Kategorija: Dienoraštis | Žymos: ,  | Komentuoti
• 2012 Lapkritis 5

Prezidentė D. Grybauskaitė atsisakė kvietimo vykti į Varšuvą minėti Lenkijos nepriklausomybės dienos. Politologų minia tuoj pradės klykti, kad prezidentė spjauna į sąjungininkus, pamina vertybes ir žlugdo nuostabią a-la Adamkaus Lietuvos užsienio politiką.

Plačiau…