◊ Kovas, 2009 ◊

• 2009 Kovas 27

Likusieji Lietuvoje suprantame, kodėl jūsų nėra šalia – sunku išgyventi už čia mokamus grašius, o jūs esate drąsūs ir ryžtingi. Nenorėjote vargti taip, kaip vargsta jūsų tėvai, draugai ir šiaip pažįstami, nematėte perspektyvų iškilti, prasimušti, neradote sau vietos Tėvynėje arba tiesiog esate apsėsti sveiko avantiūrizmo.

Dauguma išvykote ieškodami geresnio pragyvenimo. Tai normalu, toks gamtos dėsnis. Jau pirmykščiai žmonės, atsiradę Afrikoje, šio dėsnio veikiami išplito po visą planetą, pasiekė atokiausias salas, suformavo naujas tautas ir rases. Žmogaus prigimtis – nuolatos ieškoti ir niekada nepasiduoti. Nugalėti visus, įrodyti sau ir aplinkiniams, kad yra geriausias, narsiausias, stipriausias ir turtingiausias.

Gink, Dieve, jums nepavydime, nes sena patarlė sako, jog „gerai ten, kur mūsų nėra”. Svetima kalbinė aplinka, svetima kultūra ir tradicijos – nelengvas iššūkis išgyventi. Jus irgi veikia tie patys gamtos dėsniai, silpnesniuosius pasmerkiantys pasitraukti į nuošalę. Tie, kurie peržengėte per save ir įveikėte sunkumus – turite tai, ko trūksta nemažai daliai likusios Tėvynėje tautos: mokėjimo išgyventi.

Plačiau…

Kategorija: Publicistika | Žymos:  | 12 Komentarai
• 2009 Kovas 23

Finansų ministras Algirdas Šemeta suklydo, padidindamas alkoholio, degalų ir tabako akcizus. Kuo vadovavosi, neaišku, matyt, tik savo intuicija. Negalima jo barti – juk norėjo, kad būtų geriau biudžetui, tam tikra prasme ir Lietuvai. Tačiau pasaulyje priimta, jog už klaidas reikia sumokėti.

Ministras tikėjosi, kad padidėjęs akcizo mokestis duos daugiau pajamų. Rezultatas tapo visiškai priešingas: akcizo už alkoholinius gėrimus surinkta daugiau nei trečdaliu mažiau, nei per atitinkamą praėjusių metų laikotarpį.

Ką daro klaidą padaręs verslininkas? Teisingai – bankrutuoja. Kur patenka klaidą padaręs nusikaltėlis? Teisingai – į kalėjimą. O kaip su klaidas darančiais valstybės pareigūnais? Turėtų būti atstatydinti. Jei klaidos piktybinės – turėtų stoti prieš teismą.

Plačiau…

Kategorija: Publicistika | Žymos:  | 10 Komentarai
• 2009 Kovas 20

Matyt, laikas pratintis prie blogų naujienų. Šiandien 12 val. pagal sutartą procedūrą „PKN Orlen” turėjo sumokėti 284,45 mln. JAV dolerių (apie 755 mln. litų), o Vyriausybė – perduoti koncernui 9,98 proc. „Mažeikių naftos” akcijų. Sandėris neįvyks, nes vakar „PKN Orlen” kreipėsi į Vyriausybę, prašydama išpirkti likusį opcioną ir leisti mokėti dalimis.

Na, jeigu jau ir naftininkai neturi pinigų, tada kas jų dar turi? Ginklų, narkotikų prekeiviai? Kur juos rasti?

Nereikia turbūt nė minėti, kad Vyriausybė tuos 755 mln. litų jau buvo įskaičiusi savo aktyve. Verkia atlyginimai, socialinės išmokos… Geriau nevardinti – šiandien nėra srities, kuri neverktų. Galime visi susirinkti kur nors aikštėje ir verkti, nesigėdydami vieni kitų. Galime paverkti ir kiekvienas savo jaukiose kertelėse.

Plačiau…

Kategorija: Publicistika | Žymos:  | 3 Komentarai
• 2009 Kovas 19

Socialistinės idėjos – tai šmėkla, klaidžiojanti po Seimą.

„Diskutavome, siūlėme ne tik mažinti atlyginimus, bet ir pasvarstyti apie progresinius mokesčius, greitą turto mokesčio įvedimą“, – sakė J. Razma.

alfa.lt

Kaip jums skamba? Prisiekęs konservatorius Razma agituoja už progresinius mokesčius…

Kategorija: Dienoraštis  | 12 Komentarai
• 2009 Kovas 19

Apsisprendusi kandidatuoti Prezidento rinkimuose, Kazimira Prunskienė save palaidojo:

Pirmoji Lietuvos premjerė, buvusi žemės ūkio ministrė ir Seimo narė, šiuo metu siekianti šalies prezidento posto Kazimira Prunskienė sovietmečiu bendradarbiavo su KGB, patvirtino Liustracijos komisija. „K. Prunskienės neprisipažinimas bendravus su KGB palieka naują galimybę užsienio spectarnyboms ją pakartotinai šantažuoti“, – rašoma ketvirtadienį paskelbtoje išvadoje. „Saugumo darbuotojai ją vertino kaip tam tikrą gyslą, nes jos dėka gaudavo premijas“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje tvirtino Liustracijos komisijos pirmininkas Algimantas Urmonas.

delfi.lt

Kategorija: Dienoraštis | Žymos: ,  | 21 Komentarai
• 2009 Kovas 17

Atsitiktinis žvilgsnis į kalendorių: kovo 17 d. (1938 m.) Lenkijos vyriausybė įteikė Lietuvos vyriausybei ultimatumą, reikalaudama užmegzti diplomatinius santykius.

Žvelgiant teoriškai, abi šalys atsidūrė ant karo slenksčio. Nepripažindama demarkacinės linijos valstybine siena ir atsisakydama nuo diplomatinių santykių, Lietuva reiškė pretenzijas į Lenkijos valdytą Vilniaus kraštą. Kadangi Tautų Sąjunga Vilniaus klausimą buvo išsprendusi Lenkijos naudai, tai buvo gana nemandagus Lietuvos elgesys. Kur matyta – viena šalis turi kitai šaliai teritorinių pretenzijų ir to net neslepia. Anksčiau ar vėliau tai turėjo baigtis arba karu, arba Lietuvos nuolaida, nes Lenkija, tuomet auginusi didžiavalstybines ambicijas, nusileisti neketino ir negalėjo.

Plačiau…

Kategorija: Dienoraštis | Žymos: ,  | 7 Komentarai
• 2009 Kovas 17

Neveikiantis prezidentas Algirdas Brazauskas trenkė kumščiu į stalą ir pareiklavo dvidešimt milijonų Valdovų rūmams. Veikiantis prezidentas Valdas Adamkus tuoj pat jam paantrino, o veikiantis, bet neveiksnus premjeras Andrius Kubilius pažadėjo pinigus surasti, nesigilindamas, kam konkrečiai jie bus panaudoti.

Vis dar ginčijamasi, ar reikia Valdovų rūmų. Senieji planai neišliko, rūmai atkurti iš kelių graviūrų, autentiški pamatai palaidoti amžiams, prarastos kitos požeminės (archeologinės) vertybės. Architektai pliekia rūmų projektuotojus, kad šie neįvertino Arkikatedros ir t.t. Kas netingi, tas kritikuoja.

Būsiu nepopuliarus, bet leiskite užstoti Valdovų rūmų atstatytojus.

Plačiau…

• 2009 Kovas 16

Mielai įkurčiau sąjūdį už istorinį Gudijos vardo sugrąžinimą Baltarusijai. Plačiau…

Kategorija: Dienoraštis | Žymos: , ,  | 7 Komentarai
• 2009 Kovas 13

Dalyvauti Prezidento rinkimuose nusprendė ir vienas stambus verslininkas – Ūkio banko investicinės grupės prezidentas Vladimiras Romanovas. Labai keistas poelgis. Plačiau…

• 2009 Kovas 12

Kaip nesunku Vyriausybę įtarti pataikaujant bankams.

Vyriausybė atsisako planų kurti bankų stabilizavimo fondą į kurį nelaimės atveju pinigų turės įnešti ir Lietuvoje veikiantys bankai.

Vyriausybė pati, kitais būdais, garantuos stabilią bankų veiklą – taip pareiškė finansų ministerijos sekretorius Valentinas Miltienis.

Vietoje stabilizavimo fondo būtų suteiktos valstybės garantijos. V. Miltienio teigimu, skaičiuojama, kad valstybės garantijoms valstybės biudžete reikėtų rezervuoti 1,5 – 3 mlrd. litų.

Kategorija: Dienoraštis | Žymos:  | Komentuoti