◊ Spalis, 2008 ◊

• 2008 Spalis 27

Valdžia konservatoriams nukrito tiesiog iš dangaus. Kitaip ir negalėjo būti, nes centro kairės koalicijos partijų lyderiai (Gediminas Kirkilas, Artūras Zuokas, Artūras Paulauskas ir Kazimiera Danutė Prunskienė) darė vieną klaidą po kitos. Ypač G.Kirkilas darė viską, kad socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė prarastų pasitikėjimą.

Šiandien pranešama, kad susiformavo centro-dešinės koalicija, kad Andrius Kubilius matuojasi premjero, o Arūnas Valinskas – Seimo pirmininko kėdes. Žvelgiant į naujos valdančiosios koalicijos narių sąrašą, jau darosi smagu. Vienas gražuolis šoumenas (lietuviškai – juokdarys) Antanas ko vertas! Plačiau…

• 2008 Spalis 17

Dalia Grybauskaitė nori būti Lietuvos prezidente. Nieko smerktino tame nėra – blogas tas karys, kuris nenori būti generolu.

„Kai aš išgirsiu nors vieną politinę jėgą, kuri kalba, kaip tvarkytis Lietuvoje su ateinančia ekonomine krize, tuomet su ja kalbėsiu”, – apie galimybes grįžti į Lietuvos politiką sako p. Grybauskaitė.

Tačiau tuojau pat priduria:

„Valdžios dalybos ir postai man asmeniškai visai neįdomūs, tai visai nėra mano gyvenimo prioritetų sąraše”, – teigė EK narė.

Taigi, Lietuvos partijos, kvieskite ją, kvieskite, nagi, kvieskite! Varžykitės dėl jos. Ji gi nori! Užsirekomenduokite “nors viena politine jėga”, kalbančia, kaip sutvarkyti krizę.

Stop! Keista. O man atrodė, kad visi apie tai tik ir kalba (t.y. nieko nedaro).

Kategorija: Dienoraštis  | Komentuoti
• 2008 Spalis 13

Dar nebaigus skaičiuoti paskutinius rinkėjų balsus keliose stambiose rinkimų apylinkėse, jau galima daryti kai kuriuos vertinimus. Pirmiausia krenta į akis keletas „didžiųjų pralaimėjimų”. Plačiau…

• 2008 Spalis 9

Pažiūrėjau Vytauto Matulevičiaus filmą „Pilotas”. Jį rodė vienas televizijos kanalas likus kelioms dienoms iki rinkimų – tai lyg tarp kitko, sutapimas. Kanalas nė nežinojo, kad tuoj tuoj rinkimai ir toks filmas gali turėti įtakos rinkėjų pasirinkimui. Plačiau…

• 2008 Spalis 3

Politinis pasaulis ir reklamistai nervinasi: visu įkarščiu vyksta rinkimai. Prasideda finišo tiesiosios pati tiesioji – lygiai po savaitės, penktadienį, politinė agitacija iki pirmojo rinkimų turo pasibaigs.Pastebėjote, kaip agituojama eiti balsuoti? Nesimpatiškas kostiumuotas lengvojo automobilio keleivis vadovauja: „Uždaryk langą!” „Jokių ledų!” Perjungia muziką į klasikinę, pasigirsta operos garsai. Ir fone verkiant vaikui diktorius praneša, jog per praėjusius rinkimus balsavo mažiau nei pusė rinkėjų – „Jie išrinko valdžią ir tiems, kurie nėjo balsuoti”.

Potekstė aiški: Valdžia bloga. Lyg netyčia duodama suprasti, kad jeigu per praėjusius rinkimus būtų balsavę daugiau rinkėjų, dabartinės valdžios nebūtų. Ir Gedimino Kirkilo premjero poste. Taigi, net agituojant dalyvauti rinkimuose yra agituojama balsuoti prieš valdžią. Netiesiogiai, bet taip. Ir klasikinė muzika, beje, yra blogai. Nuolatos transliuojančios klasikinę muziką vienos radijo stoties vadovų ir darbuotojų vietoje įsižeisčiau.

Nieko nuostabaus. Kiekvieni rinkimai siejami su permainomis. Kokios jos bus – gana greitai pamatysime.

Kategorija: Dienoraštis  | 6 Komentarai