◊ Kovas, 2008 ◊

• 2008 Kovas 18
 „Respublika“/Gyvenimas/Ieva EINAITĖ/2008 02 09/psl. 26

Nors esame maža tauta, bet mūsų senoji istorija – didelės, net labai didelės tautos istorija
TRAUKA. Automobilių remonto ir techninio aptarnavimo bei žurnalistikos profesijas įgijusiam Arūnui Daugėlai istorija visada buvo didžioji aistra.
Apie istorijos pažadintą fantaziją, neatsakytus klausimus ir realistiškas hipotezes susitinkame pasišnekučiuoti su žurnalistu, vadovu ir romanistu Arūnu Daugėla, romanų “Divizija” ir “Praeities vartai” autoriumi.
Gyvendamas aktyvų, dinamišką gyvenimą, A.Daugėla nuolat domėjosi istorija, kurios paslaptingi vingiai paskatino ieškoti atsakymų kūryboje. Sklaidantis rūkui jaukioje Gedimino prospekto kavinukėje kalbamės apie naujausią knygą – “Praeities vartai”. Tai žmogaus ir tautos istorija, kurios galbūt nebuvo, o gal…? Plačiau…

Kategorija: Spaudoje  | Komentuoti
• 2008 Kovas 14
Veidas - 2007.11.29 - Nr. 48
Adomas Rutkauskas


Reikia pripažinti – knygos tema labai įdomi. Autorius, cituodamas realius istorinius šaltinius, teigia, kad jei ne XVI–XVIII a. karai (ypač su Rusija), gyventojų genocidai ir kitos agresyvių kaimynų atneštos nelaimės, Lietuva dabar turėtų keliskart daugiau gyventojų, nei jų buvo XX a. pabaigoje.
Deja, idėjos naujumą (ar net sensacingumą) nusveria pats pasakojimo stilius, kritiškesnį skaitytoją priverčiantis gūžčioti pečiais.
Pagrindinis trūkumas – nuoseklumo ir logikos stygius. Romano herojus, paprastas provincijos automechanikas Liudas, Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikais nusiteikęs itin patriotiškai, supranta ir pritaria, kad Lietuva priešintis okupantams turi taikiai. Plačiau…

Kategorija: Spaudoje  | Komentuoti