◊ Dienoraštis ◊

• 2019 Vasaris 1

Mūsų „meinstrymas“ apsidžiaugė: Paleckiukas belangėje! Kaip smagu pažiūrėti į du anūkus: Landsbergio anūkas sėdi Seime ir vadovauja vienai didžiausių partijų šalyje, o Paleckio anūkas išėjo iš savo žlugusios visiškai nepopuliarios partijos ir sėdi kalėjime. Smagu, tiesa?

A.Paleckis, kaip teigia prokurorai, sulaikytas su įkalčiais, kas yra, matyt, jam baisiausia. Iš kitos pusės, tai rodo, kad jis galėjo būti ilgokai sekamas.

Tik štai problema: jis domėjosi Sausio 13-sios byla. Nuo tų įvykių praėjo beveik trisdešimt metų – kuo toks domėjimasis gali būti pavojingas Lietuvos valstybingumui? Sunku suvokti, bet pabandyti galima.

Matyt, A.Paleckis neatsisakė idėjos įrodyti, jog „savi šaudė į savus“ ir visai įmanoma, jog ruošė naują skandalingą išpuolį. Tai parodo ir faktas, jog domėjosi Sausio 13-sios bylą kuruojančiais prokurorais.

Įsivaizduojate, kas būtų, jeigu jis „įrodytų“, jog tą lemtingą naktį prie TV bokšto „nuo stogų šaudė landsbergistai“!? „Tai jie, svoločiai, viso pasaulio akyse norėjo sukompromituoti tarybinę armiją ir M.Gorbačiovą!“ „Tai jie, tautos išgamos, jau liaudies nemėgiami landsbergistai (premjerės K.Prunskienės „kainų paleidimas“ – atsimenate?), kruvinai išpučiant okupanto grėsmę, siekė labiau sutelkti tautą apie save!“ „Valstybė stovi ant kreivų pamatų!“ Tikrai būtų skandalas, vertybių griūtis ir visiška sumaištis. Papirkus kokį prokurorą, kuriais A.Paleckis ir domėjosi, būtų įmanoma smarkiai sukiršinti tautą, sutrypti pasitikėjimą valstybe, sukompromituoti vakarietiškas vertybes.

Kaip pasakytų meinstryminiai patriotai, atsirastų palanki dirva „žaliesiems žmogeliukams“ pasirodyti. Gal todėl Valstybės saugumo departamentas ir suskubo A.Paleckį uždaryti?

Tiesą sakant, šaudymo „savi į savus“ versija netikiu. „Landsbergistai“ to negalėjo daryti iš principo, nes neduokdie yla išlįstų iš maišo – taigi iš Aukščiausiosios Tarybos būtų nieko nelikę. Kam jiems taip rizikuoti – juk teismo medicinos ekspertai nėra tokie kvaili ir jie iš tikrųjų nebuvo kvaili, nustatė, kokiais prieštvaniniais ginklais buvo šaudoma, kokios kulkų trajektorijos, įrodančios šaudymą iš viršaus ir t.t. Šaudyta net iš vokiško 1898 metų modelio „Mauser“ šautuvo. Prie Sausio 13-sios bylos tomų prisiliesti negalima, vis dar vyksta ikiteisminis tyrimas, bet ištraukas iš bylos savo knygoje publikavo vienas nuteistųjų Juozas Kuolelis, viską smulkiai nurašęs.

Esu tikras, jog šaudė Nepriklausomybės priešai, norėję žiauriai sukompromituoti Lietuvos vadovus. Tuoj po kruvinos nakties vykusiame „jedinstvininkų“ mitinge, kuris transliuotas per radiją, „savi į savus“ versija jau neblogai linksniuojama, matyt, viskas buvę iš anksto paruošta. Okupantui tokio stipraus propagandinio smūgio labai reikėjo, nes tik tai galėjo realiai išvaikyti minias ir sunaikinti „Sąjūdį“. Todėl ir susirado senus ginklus bei organizavo tokią nesąmonę: šaudyti beginklius žmones ir kaltę už jų mirtį suversti nekenčiamiems „landsbergistams“. Nieko iš to neišėjo, nes žmonės nepatikėjo ir jau praėjo beveik trys dešimtmečiai – jokių naujų duomenų. Ir dar tie tankai: kaip tankas gali užimti televizijos bokštą? Liftu? Pakazuha, triukšmas ir iš anksto paruoštas nekenčiamų „landsbergistų“ kompromitavimo planas – štai kur šuo pakastas. Sunku pasakyti, kas tuo užsiėmė: KGB, GRU, „Alfa“ ar dar kažkas, bet tai ir nesvarbu. Ir tas vienas karys, nušautas į nugarą daug anksčiau, nei vyko bokšto šturmas… Gal jis – Lietuvos didvyris, atsisakęs dalyvauti aferoje? Pamenate, okupantų propaganda „savi į savus“ versija užsižaidė iki tokio lygio, kad net „Loretą nustūmė po tanku sąjūdistai“…

Mane žavėjo tik klausimas, matyt, jis ir suvedžiojo A.Paleckį: kodėl pats šaudymo nuo stogų faktas Lietuvos valdžios atstovų buvo neigiamas? Pagal oficialiąją versiją, šaudė tik tie konkrečiai šturmavusieji TV bokštą. Bet gi jie turėjo tuščius šovinius, kuo nesunku įsitikinti žiūrint filmuotus šturmo kadrus. Negi nebuvo galima kokiam nors Zigmui Vaišvilai išstoti Seimo tribūnoje (o juk jis iš tos tribūnos skaitė aukų sąrašą!) ir pasakyti: „Buvo ruošiama baisi provokacija“. Ir klausimai būtų ištirpę akimirksniu. Štai ir atsirado penas paleckiukams.

A.Paleckis nėra kokia kaimo Marytė, jeigu prokurorams nepavyks jo pasodinti, jis eis iki Strasbūro ir Lietuvos valstybei gali tekti pakloti nemažai pinigėlių. Todėl jo kaltės įrodymai turi būti išties geležiniai.

Algirdas Paleckis buvo mano kursiokas studijuojant žurnalistiką Vilniaus Universitete ir vadovavo partijai „Frontas“, kuriai šiek tiek padėjau su viešaisiais ryšiais – apie tai galima paskaityti čia:

http://www.daugela.eu/?p=1256

Paskutinį kartą matėmės, berods, 2013 metais. Mačiau jo prorusiškus demagogiškus pasisakymus „Facebooke“. Propagandą atpažinti nesunku – ji visada neatskleidžia pilno vaizdo, nesako visos tiesos, nepatogūs kampai nutylimi. Tokie ir buvo jo pasisakymai.

• 2016 Rugsėjis 5

Seniai čia nieko nerašiau – neslėpsiu, kartais pasvarstydavau, ar man tikrai šitos svetainės labai reikia. Matydami, kad nieko čia nevyksta, man parašėte, kai kas ir pasišaipėte. Ačiū už palinkėjimus – piktus (kaip aš jus myliu!) ir ypač už gerus. Neslėpsiu – trys laiškučiai, parašyti ne tik čia, bet ir į „Facebooką“, užgavo mano nervą ir privertė susimąstyti, kad gal nebuvo viskas taip blogai, kaip man kartais atrodo. Ačiū D.V., J.G. ir I.V. Plačiau…

Kategorija: Dienoraštis | Žymos:  | 3 Komentarai
• 2015 Sausis 11

Rusijos agresija Ukrainoje kiek suvienijo Lietuvos visuomenę, bet Nepriklausomybės aušroje Vytauto Landsbergio pradėtas tautos susiskaldymas neišnyko ir, deja, viešumoje tebėra agresyviai nusiteikusių propagandistų, siekiančių susikaldymą išlaikyti. Jiems bet kas, jeigu tik turi savo kitokią nuomonę – tautos priešas ir Rusijos agentas. Vertinant politinių viešųjų ryšių prasme toks propagandos stilius Lietuvoje, palyginti neseniai išsivadavusioje iš Sovietijos, yra vienintelis teisingas kelias primetant visuomenei savitas žaidimo taisykles. Visiems kitiems belieka arba kukliai patylėti, arba rizikuoti būti išvadintais Kremliaus agentais. Plačiau…

• 2014 Kovas 25

„Raganų medžioklę“ paskelbė populiarus grafomanas, apžvalgininkas Andrius Užkalnis (lrytas.lt, „Metas raganų medžioklei“, 2014.03.25). Jau yra „dešiniosios pakraipos apžvalgininkų“, tokiai iniciatyvai plojančių katučių. Sprendžiant iš šio ir ne tik šio straipsnio skaitytojų komentarų, idėja padegti žemę po Lietuvos priešų kojomis vertinama labai palankiai.

Plačiau…

• 2014 Kovas 8

Šitas straipsnis (http://www.lrytas.lt/komentarai/kodel-lietuva-pralaimi-informacini-kara-201403061350.htm#.Uxtt-z9_vWE) – vienas pačių didžiausių Romo Sadausko Kvietkevičiaus liapsusų. Iš visų jėgų stengiuosi nerašyti, bet ir šįkart nesusilaikiau.

Plačiau…

• 2014 Vasaris 12

Dabartinė nepriklausoma Lietuva gyvuoja ilgiau, nei gyvavo tarpukario Lietuva. Nebūtin traukiasi ta karta, kuriai teko iškęsti stalinizmą. Išaugo karta, išvis nemačiusi sovietų valdžios. Lietuva yra Europos Sąjungos ir NATO narė. Tačiau agresyvios, siekiančios viską užvaldyti Rusijos motyvas viešojoje erdvėje neslopsta: tai Maskva, pasak Seimo nario Manto Adomėno (http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/m-adomenas-putinas-naudingu-idiotu-iesko-desineje-ii.d?id=63953750) ir kitų „teisingai mąstančiųjų“, organizuoja parašų rinkimą referendumui dėl žemės nepardavimo užsieniečiams, tai ji inspiravo Garliavos istoriją, „Chevron“ pasitraukimą. Tai jai, Maskvai, dirba bet kuris Lietuvos gyventojas, jeigu tik išdrįsta abejoti tuo, ką sako „teisingai mąstantys“. Plačiau…

• 2013 Lapkritis 7

Gavau dviejų skaitytojų provokacinius laiškus, ką aš manau apie VSD pažymą dėl Rusijos planuojamos atakos prieš prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Lietuvą? Jaučiu pareigą atsakyti.

Plačiau…

Kategorija: Dienoraštis | Žymos: ,  | Komentuoti
• 2013 Spalis 27

Lakštingala negali nečiulbėti, o Artūras Paulauskas negali nekandidatuoti į Lietuvos Prezidento postą. Visą savo politinio gyvenimo laiką jis tik ir svajoja, tikriausiai miega ir sapnuoja save Prezidento rūmų šeimininku. Pagal tai renkasi draugus, pagal tai imasi darbų. Visos A.Paulausko mintys buvo, yra ir bus skirtos siekiui tapti Prezidentu.

Plačiau…

• 2013 Balandis 14

Kas nežino, yra toks žurnalistas Rytas Staselis. Publikuojasi „Alytaus naujienose“, „Verslo žiniose“, žurnaluose ir „Facebook‘e“. Labai mielai jį paskaitydavau. Dabar skaitysiu mažiau, tik retkarčiais, jeigu netyčia pasitaikys. Nes jis mane nubaudė – uždraudė jį skaityti. Tokia cenzūra.

Plačiau…

• 2013 Balandis 2

Besiginčydami dėl suskystintųjų dujų terminalo bei naujos atominės elektrinės statybos, lietuviai kiek pamiršo dar vieną didelį projektą, apie kurį pradėta kalbėti daug anksčiau ir kuris yra bene realiausias iš visų „milijardinių“ projektų.

Plačiau…